uitgelicht_peuters.jpg IB-netwerk
Wissel ervaringen uit met uw collega's...
Lees meer...
brochure po 2011-voorkant.jpg

Brochure
2011-2012

Partner in progressie
Aanvragen

Topmenu_PO_01.jpg
Effectieve Leerlingbesprekingen (ELB)

Effectieve Leerlingbesprekingen (ELB)

Jellie Brandsma        Dit emailadres is beveiligd tegen spambots, u heeft javascript nodig om het te kunnen bekijken
Tel: 088 0200 300


Een cursus voor IB-ers die hun begeleidende taken in de school willen versterken door Effectieve Leerling Besprekingen te voeren met groepsleerkrachten.

rhte.jpgHierbij wordt gebruik gemaakt van CLB (consultatieve leerlingbegeleiding) en HGPD (handelingsgerichte procesdiagnostiek). Deze werkwijzen richten zich op de problemen die groepsleerkrachten ervaren in de onderwijsleersituatie. Samen met de groepsleerkracht wordt een analyse van de situatie gemaakt. In sommige gevallen volgt een kort diagnostisch onderzoek.

Vervolgens worden interventies geïnventariseerd die voor een betere afstemming zorgen tussen de onderwijsleersituatie en het gewenste gedrag, de werkhouding en/of het leerprobleem van de leerling. De professionaliteit van de groepsleerkracht staat bij deze aanpak centraal.

Cursus

Wim Meijer (RUG) en Machteld Schölvinck (CPS) hebben als vervolg op de CPS/RUG-uitgave over Consultatieve Leerling begeleiding, een werkboek geschreven, met vuistregels, handreikingen en oefeningen voor IB'ers over 'Effectieve Leerling Besprekingen in het Basisonderwijs' (CPS/RUG- uitgave)

Voor IB'ers die hun begeleidende taken (de IB'er als coach) naar groepsleerkrachten willen uitdiepen, wordt aan de hand van het werkboek van Schölvinck en Meijer de cursus Effectieve Leerling Besprekingen in het basisonderwijs aangeboden. Het gaat om vijf bijeenkomsten (bij voorkeur op ochtend). Er kan ook gezorgd worden voor een (meerjarig) traject op maat.

Vragen die tijdens de cursus aan de orde komen zijn (o.a.):

- Welke fasen komen bij ELB aan de orde?
- Welke vuistregels en handreikingen kan ik toepassen bij ELB?
- Welke (gespreks-)vaardigheden ga ik als IB'er oefenen bij ELB?
- Heb ik behoefte aan coaching/feedback tijdens de ELB?
- Hoe kan ELB in mijn team ingevoerd worden?
- Hoe kunnen we CLB en ELB op mijn school op elkaar afstemmen?

Aanmelden

Dit traject wordt op maat aangeboden aan een groep ib-ers of op bestuurs- of samenwerkingsverbandniveau. Individuele intekening is niet mogelijk. Wel zijn individueel consulten met de cursusleidster mogelijk. Daarvoor kunt u contact opnemen met Jellie Brandsma. 

Informatie


Jellie Brandsma, Dit emailadres is beveiligd tegen spambots, u heeft javascript nodig om het te kunnen bekijken
Sietske Bosman, Dit emailadres is beveiligd tegen spambots, u heeft javascript nodig om het te kunnen bekijken
Tel: 088 0200300